השארת תגובה

המסע לחשיפת האמת בפרשת הילדים החטופים

אוהלים וילדים

אתמול  נחקק חוק פתיחת הקברים בו מציבה המדינה מספר תנאי סף כדי שהמשפחות יוכלו לפתוח קברים שנאמר להם אז,  על ידי המדינה ו/או וועדת החקירה הממלכתית כי הילדים נפטרו. המדינה לאחר 70 שנה מציעה כי היא מוכנה לממן רק 300 קברים .

 

חוק  פתיחת קברים עבר בקריאה שלישית 

עדכון אחרון ( 20/2/18 ) : הצעת חוק לפתיחת קברים בפרשת תמ"ב אושרה בקריאה שלישית במליאת הכנסת , אז מה היה לנו עד עכשיו ?

מאז הקמת השדולה לחשיפת חלפו כמעט שנתיים (21 יוני 2016‏‏ ) כעבור חצי שנה "נפתחו הארכיונים" שרב הנסתר על הגלוי ( 28/12/16 ).

אתמול 19/2/18 אושר הצעת חוק פתיחת הקברים ואנחנו עדיין נמצאים שני מטרים מתחת לאדמה עם האמת בפרשת חשיפת האמת בפרשת הילדים החטופים .

ככל הנראה המדינה עושה שימוש בוועדת המיוחדת בראשות ח"כ קורן בלמרוח את המשפחות ואפילו תוך כדי הזמן הזה ניסתה המדינה לנהל מו"מ כדי לסתום הגולל על פרשת חטיפת הילדים תמורת נזיד עדשים בדומה לחקיקת חוק הגזזת,  למי שזוכר ,.

כל זה נעשה מול משרד ראש הממשלה ללא נציגי המשפחות .

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

הבעיה של רוב הציבור ו/או המשפחות שהם לא מכירים את הנואנסים הקטנים והסיכוי שהאמת תיחשף בדרך הזו שואפת לאפס והאחים ו/או המשפחות שלא לומר ההורים. אלה לא יזכו להגיע לאמת הנכספת .

לח"כ קורן יהיה נושא  או דגל שהיא תצטרך להגיד שחשוב שהיא תהיה בכנסת הבאה כדי להמשיך את מאבק רק לגלות את האמת ולכן היא תומר לציבור תמשיכו לבחור בי כדי שאוכל לעשות  לכם את העבודה .

האמת מתחת לאפנו ובעדויות ההורים .

מה יותר פשוט מלהפעיל לחץ על הממשלה / מדינה מלחשוף את 27 העדויות שניתנו בוועדת החקירה הממלכתית שעדיין נותרו חסויות , הם ראשיתה של האמת ולא ליפול במלכודת של המדינה ולהיתקע 2 מטרים מתחת לאדמה ,

עקב האכילס של החוק  שנחקק בימים אלו דומה לחוק הגזזת כאשר הציבו לאותם ילדים שנעשו בהם נסויים רפואיים הציבו להם  תנאי סף אותם ילדים שנעשו בהם נסויים  צריכים  לעבור את הסבל כדי להוכיח כי הוא סובל מאותם נסויים כך בחוק  פתיחת הקברים המצ"ב.

לא היה יותר פשוט לחייב את המדינה בלקיחת אחריות , ולקבוע כי הילדים נחטפו ו/או נעשו בהם ניסויים ואם הם נפטרו / נרצחו  יש לפתוח את הקברים .

למשפחות ולחוקרים ברור כי הייתה  כאן יד מכוונת של המדינה , כל זה עולה מהפרוטוקלים של דברי הכנסת וכן מדברי ההסבר לחוק האימוץ שם נאמר בצורה מפורשת כי היה כאן שוק שחור  זה עולה גם מהסמכים ומתנועת העברת הילדים ממקום למקום , היה ביקוש באותם ימים למשפחות חשוכות ילדים הילדים נחטפו  אלה  הועברו לאימוץ תמורת כסף.

 אם הילדים נפטרו לפתוח קברים לאלתר 

מה שהיה צריך לעשות כדי לדעת האמת הוא לפתוח את כל הקברים שוועדת החקירה הממלכתית קבעה כי הילדים נפטרו וההורים לא זיהו גופה וגם לא היו בלוויית הילד / תינוק ולראות אם הילדים שאמרו למשפחות שהם קבורים ולפתוח לפחות לגבי 733 נעדרים עליהם קבעה הוועדה כי הילדים נפטרו, בשביל זה לא צריך חוק פשוט יש צורך לתת למשטרה הוראה שתפתח את הקברים בגין טענת חטיפה ו/או רצח תינוקות בניסויים רפואיים , אבל מה לעשות צריך להצדיק ו'או להנציח את הקריירה של גב' קורן בכנסת לא?

 למה צריך בכלל תנאי סף?

תנאי הסף שהמשפחות צריכים לעמוד בהם , יאלצו את המשפחות לנהל תיקים על פני שנים  במערכת בית המשפט כמו שבית המשפט יודע לעשות .

מה עשו בהצעת החוק הנ"ל  נתנו לגב' קורן לשחק בכדור -בהצעת חוק כדי שתכדרד את הכדור ותמשוך זמן אל אין סוף עד שהסוס ימות או הפריץ בינתיים נכנסו לשנה השלישית של המאבק בכנסת ואין מזור למשפחות . למי שלא הבין הצעת החוק שאושרה אתמול היא הצעת חוק ממשלתית רעה למשפחות והיא אינה הצעת חוק פרטית .

למי שלא היה ברור עד כאן, לקחו מישהי/ו – יו"ר וועדה מיוחדת שהיא/ וא  ביכולת  נמוכה מאוד ובכושר נמוך מאוד ואתה שם אותו/ה בראש יו"ר וועדה גם אם היא/ו פופולרי והוא/יא מתפקד באופן גרוע , הוא/יא  לא מבין שמשתמשים בו. זה במקרה הטוב ואילו במקרה הרע ,יש לזה תוצאות גרועות ולכן  במקרה של חטיפת הילדים התוצאה רעה מאוד , המשך הסתרת האמת מהמשפחות .

אז תגידו לי אתם הקוראים אחרי 70 שנה את מי מתישים אם לא את המשפחות . ואני אומר לא לעולם חוסן.

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך עונה לשאלתי מה עם התיקי  שנפתחו על ידי המשפחות ולא נתנו בזמנו לארנון נבות לבצע חקירה בהם ?

סוף דבר הכל נשמע

יו"ר הוועדה המיוחדת ח"כ קןרן (הליכוד) ניסתה  בשבוע האחרון להתערב ולעכב הליך משפטי החלטה / פסק דין של בית משפט בענייני פתיחת קברים  של משפחות שעתרו לבית המשפט לקבלת סעד וזאת על מנת שלא תינתן החלטה כלשהיא בסוגיית פתיחת הקברים עד לחקיקת חוק  הממשלתית בעניין פתיחת קברים בוועדה שבראשותה .

כשרשות מחוקקת עותרת לבג"ץ – הרשות השופטת , זה לא ברור , אולם כאשר המחוקקת מנסה להתערב בהליך משפטי זה בלתי נתפס ולא תקין, זה נראה כהתערבות  בוטה הנוגדת את המשטר החוקתי במדינת ישראל – שרשות נוגעת בחברתה- הפרדת רשויות דבר  שאסור על פי המשטר בישראל  ככל  הנראה  לח"כ קורן זה לא היה ברור.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: